Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Spotkajmy się w altanie - 2016

Realizowany przez:

Fundacja Laboratorium Zmiany

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych: przede wszystkim pracy w grupie i wykorzystania tego, co może sprzyjać młodzieży. Ponadto projekt przyczynia się do wzmocnienia pewności siebie, poczucia własnej wartości, skutecznego planowania poprzez cykliczne działania młodzieży, polegające na samodzielnym budowaniu i urządzaniu altany.

Odbiorcy projektu:

23 osoby w wieku 15-16 lat: mieszkające w Czarnowąsach.

Opis projektu:

Osią projektu jest budowa drewnianej altany. Altana, w kształcie ośmiokąta lub okrągła, o średnicy minimum 10 metrów jest stawiana w centrum miejscowości. Powstaje miejsce przeznaczone dla młodzieży, z którego będą korzystać też pozostali mieszkańcy miejscowości. Młodzi chcą, aby odbywały się tam spotkania, wspólne imprezy integrujące społeczność, ciekawe wydarzenia. Działania przewidziane w projekcie to: integracja i budowanie zespołu grupy uczestników, planowanie budowy altany, budowa altany, planowanie i organizacja imprezy otwierającej altanę, organizacja spotkań w altanie i zakończenie projektu. Młodzież jest odpowiedzialna za realizacje zdecydowanej większości działań i samodzielnie buduje altanę przy znikomej pomocy dorosłych. Jedynie instalacje elektryczne, szkolenie bhp lub obsługę szczególnie niebezpiecznych narzędzi wykonują dorośli – wolontariusze lub sponsorzy. Młodzi są podzieleni na zespoły tematyczne/ zadaniowe odpowiedzialne za konkretne zadanie w konkretnym czasie. Na zakończenie odbywa się uroczyste otwarcie nowopowstałego obiektu.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Laboratorium Zmiany

Miejscowość: Niemodlin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Polna 15

Kod pocztowy i Poczta: 49-100 Niemodlin

Województwo: opolskie

Powiat: opolski

Adres strony internetowej: http://laboratoriumzmiany.org

Spotkajmy się w altanie

Rynek 48, 49-100 Niemodlin, Polska

Więcej