Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

ART Akademia Rozwoju Twórczego – (Re)Wizja Mody, (Roz)Bój Osobisty! - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wspierajace Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich Szansa

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych, poznanie swoich mocnych i słabych stron przez grupę młodzieży poprzez działania w Akademii Rozwoju Twórczego. Młodzi ludzie umacniają wiarę we własne możliwości, uczą się jak z sukcesem dążyć do wyznaczonych celów zjednując sobie innych zarówno obecnie, jak i w przyszłości.

Odbiorcy projektu:

24 młodych ludzi w wieku 13-17 lat mieszkających w gminie Bircza.

Opis projektu:

Osią tematyczną spinającą działania projektowe jest doskonalenie i prezentacja predyspozycji artystycznych poprzez Akademię Rozwoju Twórczego. Temat główny stanowi moda, która dzięki połączeniu innych form wyrazu artystycznego – fotografii i muzyki – jest prezentowana w kilku odsłonach społeczności lokalnej oraz jako finalny pokaz mody. Główne działania koncentrują się wokół zajęć praktycznych, opartych na wspólnych działaniach grupy wspieranej przez pozyskanych partnerów projektu. W ramach działń powstaje ART (Akademia Rozwoju Twórczego), w której poprzez modę, fotografię i muzykę młodzi ludzie mogą wyrażać i przedstawić własne preferencje oraz poznać trendy sprzed lat. Młodzież odwzorowuje stroje swoich bliskich i mieszkańców gminy sprzed 40 lat, jak również prezentuje swoich kolegów i koleżanki w ich gustach modowych z 2016 roku. Dodatkowo powstaje kolekcja strojów, które są zapowiedzią modnej odzieży w 2056 roku. Drugim istotnym aspektem jest (Roz)Bój osobisty, czyli próba pokonania swoich własnych ograniczeń oraz tych związanych z uwarunkowaniami gminnymi. Młodzież organizuje konkursy i eventy np. pokazy mody, wystawy. Uczestnicy projektu podzieleni są na cztery pracownie: pracownię kroju i stylizacji, pracownię kreatywnej fotografii, pracownię wizualizacji i promocji oraz pracownię kreatywnego muzyka.

Budżet projektu: 58 040 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wspierajace Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich Szansa

Miejscowość: Bircza

Ulica, nr domu i lokalu: Ojca Swietego Jana Pawła II 10

Kod pocztowy i Poczta: 37-740 Bircza

Województwo: podkarpackie

Powiat: przemyski

Adres strony internetowej: http://www.szansa_wre.republika.pl/

ART Akademia Rozwoju Twórczego – (Re)Wizja Mody, (Roz)Bój Osobisty!

Ojca Św. Jana Pawła II 10, 37-740 Bircza, Polska

Więcej