Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kuchenne maszkiecenie- warzymy, godamy, tradycji się trzymamy. - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie SZOK – skuteczni, zdecydowani, operatywni, kreatywni w Radlinie

Cel:

Celem projektu jest podniesienie poczucia własnej wartości, umiejętności planowania i realizacji cyklicznych działań, nawiązywania nowych kontaktów, pracy w zespole oraz korzystania z zasobów własnych i lokalnego środowiska poprzez przygotowanie rautu kulinarnego i wydania młodzieżowej książki kucharskiej oraz założenie bloga kulinarnego.

Odbiorcy projektu:

22 osób w wieku 14-17 lat z miejscowości Radlin.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest świat kulinariów. Młodzież szuka w swoim otoczeniu osoby znające przepisy kuchni dziadków, aby je opisać i wspólnie wykonać. Powstaje dzięki temu niespotykana młodzieżowa książka kucharska łącząca tradycje kulinarne z różnych stron Polski a także blog kulinarny. Przepisy w są wcześniej sprawdzone podczas międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych, zorganizowanych przez młodzież. Przy okazji młodzi dowiadują się od rodziców i dziadków, jakie przepisy są w ich rodzinie od pokoleń. Oprócz umiejętności kulinarnych, młodzież w trakcie zajęć z beterystyki poznaje podstawowe zasady z zakresu savoir-vivreu – uczy się, jak nakrywać i dekorować stół, w zależności od podawanych potraw i okoliczności. Uczestnicy nawiązują współpracę z: dietetykiem, producentem żywności, cukiernikiem, piekarzem, Kołem Gospodyń Wiejskich, młynem oraz ze znanym kucharzem, dzięki czemu poszerzą swoje kontakty społeczne, nauczą dokonywać zdrowych zakupów, poznają podstawowe zasady zdrowego żywienia oraz przepisy kuchni regionalnej. Dzięki pozyskanemu wsparciu przedstawicieli lokalnych firm gastronomicznych, młodzi organizują i poprowadzą spotkanie świąteczne z własnoręcznie wykonanym poczęstunkiem dla władz lokalnych, przedstawicieli firm i instytucji. Młodzież organizuje i poprowadzi takze mini-raut dla przedszkolaków. Ponadto uczestnicy biorą udział w warsztatach pieczenia chleba i ciasteczek w lokalnej piekarni i cukierni. Na zakończenie projektu uczestnicy prezentują swoje osiągnięcia kulinarne na obchodach Święta Szkoły i w trakcie Dożynek.

Budżet projektu: 66 056 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie SZOK – skuteczni, zdecydowani, operatywni, kreatywni w Radlinie

Miejscowość: Radlin

Ulica, nr domu i lokalu: K. Makuszyńskiego 17

Kod pocztowy i Poczta: 44-310 Radliny

Województwo: śląskie

Powiat: wodzisławski

Adres strony internetowej: –

Kuchenne maszkiecenie- warzymy, godamy, tradycji się trzymamy.

Mariacka 5, 44-310 Radlin, Polska

Więcej