Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe Centrum Edukacji Ratowniczej - 2016

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Sypniewie

Cel:

Rozwinięcie kompetencji społecznych u młodych osób poprzez nawiązanie przez nich współpracy z lokalnymi firmami i instytucjami.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 młodych osób z Sypniewa i okolic.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież tworzy przy OSP Sypniewo Młodzieżowego Centrum Edukacji Ratowniczej. Edukują lokalnego społeczeństwa z zakresu pierwszej pomocy i sytuacji kryzysowych. Spotkania, szkolenia i praca zespołowa przyczynią się do rozwoju umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale stworzą też szansę praktycznej nauki z zakresu fotografii, redagowania tekstów, projektowania plakatów, logo i działaniu social media. Młodzież samodzielnie przygotowuje pomoce naukowe, plakaty, filmy i scenki instruktażowe, które później prezentuje podczas spotkań z mieszkańcami. Wykonują Koperty Życia – informacje z danymi o stanie zdrowia seniora, umieszczane w lodówce. Odbywa się spływ kajakowy i odwiedzają inne placówki Straży Pożarnej.

Budżet projektu: 12 460 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Sypniewie

Miejscowość: Sypniewo

Ulica, nr domu i lokalu: Strażacka 6

Kod pocztowy i Poczta: 89-422 Sypniewo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: brak

Młodzieżowe Centrum Edukacji Ratowniczej

Kwiatowa 2, 89-422 Sypniewo, Polska

Więcej