Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Lawendowy ogród wspomnień - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Lokalni PL

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych młodych, a w szczególności umiejętności komunikacyjnych, pracy w grupie oraz zjednywania sobie innych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 14 młodych osób w wieku od 13 do 16 lat, zamieszkujących gminy Piszczac.

Opis projektu:

Tematem przewodnim jest odtworzenie ogrodu z obrazów Bazylego Albiczuka. Młodzi przeprowadzają rozmowy z władzami gminy w celu wskazania najatrakcyjniejszego miejsca dla powstania ogrodu. Organizują spotkania z ekspertami z zakresu architektury krajobrazu oraz hodowli roślin. Wykonują projekt ogrodu oraz opracowują harmonogram jego wykonania. Docierają do osób, które pamiętają malarza, lub znają go z opowieści bliskich. Podziwiają obrazy malarza w bialskim muzeum. W ramach projektu odbywa się plener malarski i warsztaty fotograficzne w miejscu zamieszkania Albiczuka. Wszystkie efekty pracy twórczej młodzieży zostaną zebrane w album zatytułowany „Pamiętamy o ogrodach…”. Zwieńczeniem projektu jest przygotowana przez młodzież wystawa plenerowa obrazów i fotografii w stworzonym przez nich ogrodzie – świętowanie sukcesu.

Budżet projektu: 13 350 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Lokalni PL

Miejscowość: Piszczac

Ulica, nr domu i lokalu: Polna 16

Kod pocztowy i Poczta: 21-530 Piszczac

Województwo: lubelskie

Powiat: bialski

Adres strony internetowej: brak

Lawendowy ogród wspomnień

Wąska 8, 21-530 Piszczac, Polska

Więcej