Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czy Zagajew ma historię? - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew

Cel:

Celem projektu pobudzenie w młodzieży poczucia odpowiedzialności za tworzącą się historię lokalną oraz nawiązanie głębszych relacji z lokalną społecznością.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 młodych osób z Zagajewa i okolic.

Opis projektu:

Celem projektu jest odkrywanie historii Zagajewa. Młodzież wyszukuje wzmianki historyczne o Zagajewie m.in. w Muzeum w Warcie i w Sieradzu. Współpracuje z etnografami, historykami i mieszkańcami lokalnej społeczności. Prowadzi rozmowy z najstarszymi mieszkańcami. Zebrane informacje publikuje w formie broszury. Podczas projektu młodzi ludzie fotografują wieś: powstaje album dokumentujący aktualny wygląd wsi oraz album dokumentujący projekt. Na podstawie poznanej historii Zagajewa młodzież wraz z artystą plastykiem tworzy mural uwieczniający historię wsi. Młodzież odnawia wraz z druhami OSP Zagajew stary, drewniany wóz strażacki, który stanie się ozdobą pikniku podsumowującego projekt.

Budżet projektu: 11 850 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew

Miejscowość: Zagajew

Ulica, nr domu i lokalu: 16 A

Kod pocztowy i Poczta: 98-290 Warta

Województwo: łódzkie

Powiat: sieradzki

Czy Zagajew ma historię?

Zagajew-Kolonia 23, 98-290 Zagajew, Polska

Więcej