Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Stacja Nieborów – młodzi dziennikarze - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Nieborów Horyzont

Cel:

Celem projektu jest nauka umiejętności pracy w grupie, uświadomienie młodzieży wartości środowiska lokalnego i nawiązanie głębszych relacji z lokalną społecznością poprzez wydanie gazety.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 młodych osób w wieki od 13 do 19 lat ze wsi Hyżne i okolic.

Opis projektu:

Ideą projektu jest wydanie lokalnej gazety. W gazecie znajdują się bieżące informacje z życia sołectwa, szkoły, wspólnoty lokalnej, reportaże z aktualnych wydarzeń, recenzje książek czy filmów. Młodzież zaangażowana jest we wszystkie czynności: zbieranie materiałów, przeprowadzanie wywiadów, pisanie artykułów, robienie i obróbka zdjęć, redakcja numeru, zamówienie druku, kolportaż gazety. Raz w tygodniu odbywają się spotkania uczestników z koordynatorem, w czasie których rozdzielane są zadania i omawiane postępy. W rezultacie projektu powstaje pięć numerów gazety. Zostaje też uruchomiona strona internetowa, na której zamieszczane są materiały zebrane w trakcie pracy nad gazetą. Strona będzie działała także po zakończeniu realizacji projektu.

Budżet projektu: 11 000 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Nieborów Horyzont

Miejscowość: Hyżne

Ulica, nr domu i lokalu: Hyżne 786

Kod pocztowy i Poczta: 36-024 Hyżne

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: brak

Stacja Nieborów – młodzi dziennikarze

Hyżne 151, 36-024, Polska

Więcej