Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wiosenne zgrupowanie młodych piłkarzy – Orliki 2009 - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jasienica Dolna i Wsi Drogoszów w Jasienicy Dolnej

Cel:

Aktywizacja młodzieży wiejskiej w działania na rzecz wsi. Stworzenie profesjonalnych warunków i zorganizowanie dobrego startu do kariery piłkarskiej dla młodzieży wiejskiej, by nie musiała szukać jej w większych ośrodkach. Uświadomienie młodzieży jakie możliwości w dzisiejszych czasach daje sport jako sposób na pracę, karierę, biznes i zdrowy styl życia.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13 do 18 lat z terenu wsi Jasienica Dolna i pobliskiego Drogoszowa. Rekrutacja będzie polegała na akcji informacyjnej o naborze, a następnie na zorganizowaniu spotkania – treningu na którym da się szanse wszystkim chętnym. Zgrupowanie i turniej dadzą możliwość młodzieży sprawdzenia swych umiejętności pod wodzą doświadczonego piłkarza.

Opis projektu:

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży ze wsi Jasienica Dolna i Drogoszów do działań na rzecz swoich miejscowości, poprzez zaangażowanie w realizację inicjatywy sportowej: organizacji wiosennego zgrupowania młodych piłkarzy. Młodzi ludzie we współpracy ze Stowarzyszeniem oraz LUKS „Meteor” zorganizują nabór nowych piłkarzy do klubu, którzy wezmą udział w profesjonalnej serii treningów wzorowanych na zgrupowaniu kadry pod wodzą wykwalifikowanego trenera. Uwieńczeniem projektu będzie organizacja przez młodzież turnieju piłkarskiego o zasięgu gminnym. W trakcie realizacji projektu młodzi ludzie będą mieli okazję spotkać się ze znanymi sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi oraz władzami gminy i instytucjami wspierającymi i dotującymi sport. W wyniku realizacji projektu drużyna piłkarska będzie prezentować poziom godny zawodów wojewódzkich oraz. udowodni, że talenty sportowe występują również na wsi. Zaangażowani w projekt młodzi ludzie będą mieli szansę poznania i oceny możliwości, jakie we współczesnym świecie daje sport jako sposób na karierę zawodową, zdrowy styl życia, a także element kształtowania charakteru, ambicji, dyscypliny i fizycznego rozwoju młodego człowieka. Z kolei kształtujący się aktyw młodzieżowy będzie miał pierwszą okazję wykazania się w środowisku lokalnym, nawiązania kontaktów z lokalnymi władzami i przedsiębiorcami oraz wypracowania koncepcji na temat perspektyw, rozwoju i możliwości wsparcia inicjatyw sportowych w rodzinnej wsi.

Budżet projektu: 10 700 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jasienica Dolna i Wsi Drogoszów w Jasienicy Dolnej

Miejscowość: Jasienica Dolna

Ulica, nr domu i lokalu: Jasienica Dolna 152

Kod pocztowy i Poczta: 48-315 Jasienica Dolna

Województwo: opolskie

Powiat: nyski

Adres strony internetowej: –

Wiosenne zgrupowanie młodych piłkarzy – Orliki 2009

Jasienica Dolna 150, 48-315, Polska

Więcej