Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ziemniaczany misz-masz, Ziemniaczane cudawianki - 2016

Realizowany przez:

Fundacja Jedynka Dzieciom

Cel:

Celem projektu jest rozszerzenie wiedzy na temat lokalnego środowiska, stowarzyszeń i instytucji działających w gminie. Ponadto ideą projektu jest rozwój umiejętności pracy w grupie, nawiązywanie relacji i kontaktów z mieszkańcami i osobami sprawującymi kierownicze stanowiska w społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 – 14 osób w wieku 13-19 lat ze szkół w Pelplinie.

Opis projektu:

Tytułowe hasło wskazuje na przygotowanie przez młodych ludzi różnorodnych dań z wykorzystaniem ziemniaka. Spotkania młodzieży realizowane są w oparciu o warsztaty kulinarne, które odbywają się w bezpłatnie udostępnionej kuchni stowarzyszenia Senior Wigor. Uczestnicy projektu zapraszają do współpracy m.in. pracowników szkolnej kuchni, panie z zaprzyjaźnionego koła gospodyń, podopiecznych świetlicy parafialnej, wydawnictwo Bernardinum oraz UMiG Pelplin. Poprzez nabieranie pewności siebie oraz nowych sprawności kulinarnych, młodzież ze środowiska małomiasteczkowego będzie wychodzić do lokalnej społeczności. Młodzi ludzie wzbogacają swoje doświadczenia o umiejętności komunikacji interpersonalnej, współpracy w grupie, aktywność twórczą, kreatywne myślenie i działanie oraz nawiązywanie relacji nie tylko rówieśniczych ale także z osobami dorosłymi. Uczestnicy podzielą się zadaniami w zakresie planowania i organizacji działań.

Budżet projektu: 11 390 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Jedynka Dzieciom

Miejscowość: Pelplin

Ulica, nr domu i lokalu: Sambora 5a

Kod pocztowy i Poczta: 83-130 Pelplin

Województwo: pomorskie

Powiat: tczewski

Adres strony internetowej: www.fundacjajedynkadzieciom.pelplin.pl

Ziemniaczany misz-masz, Ziemniaczane cudawianki

Plac Grunwaldzki 8, 83-130 Pelplin, Polska

Więcej