Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tajemnica starego albumu - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Stoczek w Stoczku

Cel:

Celem projektu rozwinięcie u młodych umiejętności samodzielności w wyznaczaniu, planowaniu i realizacji celów, a także poznanie swojego środowiska poprzez działania związane z poznaniem dawnych czasów

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wieku od 14 do 16 lat, zamieszkująca gminę Stoczek.

Opis projektu:

Projekt Tajemnica starego albumu będzie nawiązuje do dawnych czasów i tego co w starych albumach nie było uwieczniane, czyli otoczka uroczystości: m.in. informacje dotyczące rodzaju podawanych potraw czy śpiewane pieśni i przyśpiewki oraz konie, które towarzyszyły ludziom przy każdej okazji. Młodzież podejmuje próbę odtworzenia tych sytuacji i sfotografowania ich oraz stworzenia albumu z tych zdjęć. Stary album ma jeszcze jedną tajemnicę – nikt nie we kto jest na zdjęciach i skąd album pochodzi. W czasie działań projektowych młodzież próbuje odnaleźć odpowiedz na to pytanie, co nie jest łatwe. Uczestnikami projektu są to 22 osoby w wieku 14-16 lat. Młodzież zamienia się w detektywów i odkrywa tajemnice starego albumu. Wszystkie działania skupiają się wokół dawnych czasów i albumu, w tym warsztaty w szkółce jeździeckiej, warsztaty fotografii, wokalne, kulinarne, na których specjaliści razem z młodzieżą odtwarzają życie w dawnych czasach.

Budżet projektu: 40 400 zł

Dotacja: 32 200 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Stoczek w Stoczku

Miejscowość: Stoczek

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 1

Kod pocztowy i Poczta: 07-104 Stoczek

Województwo: mazowieckie

Powiat: węgrowski

Adres strony internetowej: http://

Tajemnica starego albumu

Kościelna 6, 07-104 Stoczek, Polska

Więcej