Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tajemnica relikiwiarza - 2017

Realizowany przez:

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez grupę młodzieży szeregu umiejętności społecznych (np. pracy w grupie) poprzez stworzenie filmu o tajemnicy relikwiarza.

Odbiorcy projektu:

Grupa od 22 do 23 młodych osób w wieku od 15 do 18 lat.

Opis projektu:

Osią projektu jest historia złotego relikwiarza elbląskiego (XIII w.), którego dzieje spinają w całość wszystkie działania tematyczne, a także dają młodzieży możliwość nawiązania kontaktów nie tylko z lokalnymi organizacjami, ale także z wieloma ważnymi instytucjami w kraju, np. Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie czy Archiwum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Do współpracy zapraszane są lokalne grupy rekonstrukcyjne. Młodzież działa w powołanych pięciu grupach roboczych: I Logistyki, II Marketingu i promocji, III Filmu, IV Aktorstwa i scenariusza, V Badań i analiz historycznych. Główne działania w projekcie to: wyjazd integracyjny beneficjentów, realizacja planów filmowych, warsztaty filmowe (nagrywanie, montaż, nagłośnienie, oświetlenie), warsztaty scenariusza filmowego w oparciu o poznane i zanalizowane źródła i fakty historyczne, zorganizowanie przez młodych ludzi warsztatów aktorskich, historycznych i marketingowych. Prócz tego młodzież zajmuje się całą logistyką projektu (zakupy, oferty, promocja itp.). Wszystkie działania są przedstawiane i analizowane na tzw. ścianie projektu. Finałem projektu jest wielka premiera filmu z udziałem zaproszonych gości.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Miejscowość: Unisław

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://

Tajemnica relikiwiarza

Lipowa 48, 86-260 Unisław, Polska

Więcej