Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Domy, które mówią- poznajmy historię Moniek - 2017

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna w Mońkach

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności społecznych młodzieży poprzez nawiązanie przez nich współpracy z osobami starszymi, a także umożliwienie im poznanie swoich mocnych i słabych stron.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku od 13 do 19 lat

Opis projektu:

Osią projektu jest historia Moniek. Młodzi śledzą historię kilku budynków, m.in. na podstawie rozmów z najstarszymi mieszkańcami miasta. W wyniku projektu powstaje wydawnictwo zawierające wybrane fakty , zdjęcia i ciekawostki, do których udaje się dotrzeć. Wybrane fragmenty miasta są fotografowane, powstaje wystawa plenerowa starych i nowych zdjęć. Młodzież przygotowuje quizy na temat historii. Pokazanie, że Mońki mają historię dłuższą niż od roku 1954 i nie wszystko zawdzięczają ustrojowi bardzo pozytywnie wpływa na postrzeganie młodzieży przez dorosłych, jednocześnie jest to ostatni moment na rozmowę ze świadkami. Projekt ma szanse zmienić nieco myślenie wszystkich mieszkańców miasteczka.

Budżet projektu:

Dotacja:

Rocznik: 2017

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna w Mońkach

Miejscowość: Mońki

Ulica, nr domu i lokalu: Białostocka 25

Kod pocztowy i Poczta: 19-100 Mońki

Województwo: podlaskie

Powiat: moniecki

Adres strony internetowej: http://bpmonki.pl

Domy, które mówią- poznajmy historię Moniek

Sikorskiego 2, 19-104 Mońki, Polska

Więcej