Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Samodzielne brygady doskonalenia umiejętności - 2009

Realizowany przez:

Gimnazjalne Centrum Projektowe – Gimp@sje w Starym Kurowie

Cel:

Zwiększenie wiary we własne możliwości i umiejętności planowania własnej przyszłosci w grupie 39 osób w przedziale wiekowym 13-19 lat z Gminy Stare Kurowo od 1 czerwca 2009 do 30 listopada 2010 roku poprzez pracę w brygadach zawodoznawczych.

Odbiorcy projektu:

39 osób w wieku 13-19 lat. Młodzież zna swoje słabe i mocne strony, potrafi pracować w zespole i nawiązywać relacje społeczne. Brak jej pewności w prezentowaniu pomysłów i dokonań. Przejawia niechęć do publicznych wystąpień. Ma problemy z konsekwentnym dążeniem do celu oraz z realizacją
wszystkich zaplanowanych działań. Rekrutacja przez dobrowolne zapisy do brygad zawodoznawczych, zgodnie z zainteresowaniami, umiejętnościami i predyspozycjami.

Opis projektu:

Projekt będzie cyklem działań podnoszących umiejętności planowania własnej przyszłości zgodnie z
predyspozycjami i możliwościami. Beneficjenci będą pracować w trzech brygadach zawodoznawczych (techniczno-inżynierskiej, usługowej i medialno-artystycznej) metodą projektu. Ich
działalność będzie polegała na samodzielnym wytyczeniu celu, planowaniu działań i wyjazdów,
poszukiwaniu informacji, nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i instytucjami oraz prezentacji pomysłów i dokonań. Każdy zespół będzie miał dwóch konsultantów. Odbędą sie zajęcia z autoprezentacji z doradcą personalnym. Będzie wyjazd integracyjny, podczas którego młodzież lepiej się pozna i będzie uczestniczyć w zajęciach z pedagogiem. Przedstawiciel PUP przeszkoli uczestników w zakresie tworzenia CV i listu motywacyjnego oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Członkowie wszystkich grup zorganizują dla gimnazjalistów i ich rodziców giełdę szkół ponadgimnazjalnych oraz giełdę zawodów dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Budżet projektu: 59 505 zł

Dotacja: 47 600 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gimnazjalne Centrum Projektowe – Gimp@sje w Starym Kurowie

Miejscowość: Stare Kurowo

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 95a

Kod pocztowy i Poczta: 66-540 Stare Kurowo

Województwo: lubuskie

Powiat: strzelecko-drezdenecki

Adres strony internetowej: http://www.gimkurowo.pl

Samodzielne brygady doskonalenia umiejętności

Kościuszki 62, 66-540 Stare Kurowo, Polska

Więcej