Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MAM …? Młodzieżowa Akademia Marzeń - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej Dolina Baryczy w Miliczu

Cel:

Zwiększenie umiejętności planowania przyszłości dzięki rozpoznawaniu własnych możliwości oraz szukania inspiracji i wsparcia społecznego od instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych do realizacji wspólnych marzeń przez 34-osobową grupę młodzieży w wieku 13-19 lat mieszkajacych w powiecie milickim w okresie od 1 czerwca 2009 do 30 listopada 2010r. poprzez założenie i działanie trzech klubów młodzieżowych.

Odbiorcy projektu:

34 osoby w wieku 13-19 lat. Młodzież z czterech szkół powiatu milickiego(Gimnazjum w Miliczu, Ad Astra + I LO w Miliczu i ZS w Krośnicach). Większość ma problemy ze skupieniem się na zajęciach, chcą poprawić u siebie umiejętność planowania i być bardziej systematycznymi. Większość potrafi się angażować w sprawy, które ich interesują. Rekrutacja poprzez: uzgodnienia z opiekunami, dyrektorami zaangażowanych szkół i placówek, rozmowy koordynatora z kandydatami podczas spotkań dotyczących przygotowania projektu i deklarację pisemną.

Opis projektu:

Metodą realizacji celów projektu będzie utworzenie trzech klubów młodzieżowych w placówkach powiatu milickiego. Młodzi zaplanowali działania, które będą realizowane przez kluby we współpracy ze środowiskiem szkolnym i rodzicami. Jako priorytetowe zadanie przygotowujące do samodzielności i doskonalenia pracy zespołowej, uznano realizację projektów klubowych w oparciu o pomysł grup. Działania wspólne to fora, pikniki edukacyjne, festiwale nauki, spływy, rajdy, a nawet kulig – działania integrujące zespół, umożliwiające planowanie swojej przyszłości w oparciu o potencjał przyrodniczy regionu oraz rozpoznanie swoich zasobów. Nawiązywanie kontaktów z uczelniami i placówkami edukacyjnymi w celu poszukiwań inspiracji na rozwój. Efektem będzie film, biuletyn oraz młodzieżowy przewodnik turystyczny.

Budżet projektu: 83 740 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej Dolina Baryczy w Miliczu

Miejscowość: Milicz

Ulica, nr domu i lokalu: Trzebnicka 4B

Kod pocztowy i Poczta: 56-300 Milicz

Województwo: dolnośląskie

Powiat: milicki

Adres strony internetowej: –

MAM …? Młodzieżowa Akademia Marzeń

Trzebnicka 20, 56-300 Milicz, Polska

Więcej