Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Eko-logiczni - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Radlinie

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności pracy w grupie oraz komunikacji poprzez działania na rzecz lokalnej przyrody i środowiska.

Odbiorcy projektu:

Grupa osób w wieku 13- 19 lat, pochodząca z Radlina, związana z „Klubem Młodego Ekologa” , działającego przy szkole podstawowej.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu są działania młodzieży, w zakresie odkrywania walorów przyrodniczych własnego regionu. Młodzi odkrywają miejsca, które pomimo ogromnej urbanizacji i industrializacji zachowały naturalne fragmenty pierwotnych ekosystemów. Przy współpracy z Nadleśnictwem i Urzędem Miasta, młodzi tworzą nowy fragment zieleni na terenie miasta, badają stan wody i powietrza oraz bioróżnorodności, organizują wyjazd do rezerwatu ornitologicznego „Łężczok”. Młodzież odnajduje w swoim mieście miejsca zdegradowane oraz zrekultywowane, wyniki tej pracy prezentuje w formie wystawy fotograficznej. Organizują „Dzień ekoodkrywców” oraz grę dla mieszkańców.

Budżet projektu: 9 952 zł. zł

Dotacja: 7 000 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Konkurs Ekologiczny

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Radlinie

Miejscowość: Radlin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Mariacka 9

Kod pocztowy i Poczta: 44-310 Radlin

Województwo: śląskie

Powiat: wodzisławski

Adres strony internetowej: –

Eko-logiczni

Majora Piotra Rogozina Iwanowicza 102, 44-310 Radlin, Polska

Więcej