Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z korczyńskiej chaty - 2018

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież umiejętności społecznych takich jak umiejętności pracy w grupie, skutecznej komunikacji, planowania, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz nawiązanie nowych relacji społecznych w tym z lokalnymi instytucjami i organizacjami.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Nowy Korczyn.

Opis projektu:

Osią projektu są działania młodzieży skupione wokół przygotowywania wystawy dawnych przedmiotów codziennego użytku. Uczestnicy projektu docierają do ciekawych miejsc i osób, kolekcjonerów, przeprowadzają wywiady, redagują opisy odkrytych przedmiotów, porównują do dzisiejszych urządzeń. Młodzi organizują wyjazd do skansenu, poznają zabytki kultury ludowej, wykonują zdjęcia i zbierają informacje dotyczące zastosowania dawnych przedmiotów. Na zakończenie organizują wystawę pn.,,Święto projektu” dokumentującą przebieg projektu, na którą zapraszają przedstawicieli miejscowych władz i instytucji kultury, szkół, sponsorów, rodziców, media regionalne i stowarzyszenia.

Budżet projektu: 18 200,00 zł

Dotacja: 8500 zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie

Miejscowość: Nowy Korczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Tarnowska 5

Kod pocztowy i Poczta: 28-136 Nowy Korczyn

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: buski

Adres strony internetowej: http://nowykorczyn.pl

Z korczyńskiej chaty

Tarnowska 5, 28-136 Nowy Korczyn, Polska

Więcej