Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

E(CO₂)SCAPE - 2018

Realizowany przez:

Międzyrzecki Ośrodek Kultury

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży, zwiększenie świadomości wpływu na otoczenie, rozwinięcie komunikacji, m.in. poprzez stworzenie rozumiejącej się i współdziałającej grupy.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Międzyrzecz.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest ekologia oraz promowanie proekologicznych zachowań i wiedzy związanej z zagrożeniami środowiska lokalnego. Młodzi rozpoczynają działania od nawiązania kontaktu i współpracy z działaczami i organizacjami ekologicznymi, aby zdobyć wiedzę i materiały promujące ochronę środowiska. Następnie młodzi podejmują działania integrujące, podczas których poznają i wykorzystują upcykling, poznają lokalne lasy, dokarmiają ptaki, budują dla nich domki, wynoszą z lasu śmieci. Zgromadzoną i zdobytą wiedzę promują przygotowując ekologiczną grę miejską i escape room. Umawiają warsztaty tworzenia pokoju zagadek, przygotowują zadania. Przygotowują reklamę w mediach i szkołach lokalnego escape room. Przeprowadzają grę dla kilku grup młodszych kolegów. Organizują uroczyste zakończenie projektu.

Budżet projektu: 11 000 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Międzyrzecki Ośrodek Kultury

Miejscowość: Międzyrzecz

Ulica, nr domu i lokalu: Konstytucji 3 Maja 30

Kod pocztowy i Poczta: 66-300 Międzyrzecz

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: www.mokmiedzyrzecz.pl

E(CO₂)SCAPE

Konstytucji 3 Maja 30, 66-300 Międzyrzecz, Polska

Więcej