Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Surwiwier Nasza Historia - 2018

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Pieczyskach

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież umiejętności społecznych takich jak umiejętności współpracy w grupie, znajdowania wspólnych celów i dążenia do nich, sprawdzenia mocnych i słabych stron własnego charakteru, predyspozycji oraz nabycie samodzielności i odpowiedzialności za podjęte zadania.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z gminy Wieruszów.

Opis projektu:

Osią projektu jest historia II wojny światowej, której młodzi uczą się w niekonwencjonalny sposób. Młodzież uczestniczy w zajęciach z nawigacji (w formie gier terenowych z zadaniami), zajęciach z podstawowych technik linowych i zajęciach edukacyjnych (dotyczących przeżycia w trudnych warunkach). Ważnym działaniem projektu jest samodzielne zaplanowanie przez młodzież 3-dniowego kursu przetrwania w okolice Walimia i Wałbrzycha w formie wędrówki, połączonej z żywą lekcją historii. Wyjazd pod opieką dorosłych (ratownik medyczny, ratownik GOPR, taternik jaskiniowy, harcerz, rekonstruktor i poszukiwacz historii) jest zweryfikowaniem umiejętności nabytych przez młodzież podczas trwania projektu.

Budżet projektu: 13 850 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Pieczyskach

Miejscowość: Pieczyska

Ulica, nr domu i lokalu: Pieczyska 56

Kod pocztowy i Poczta: 98-400 Pieczyska

Województwo: łódzkie

Powiat: wieruszowski

Adres strony internetowej: –

Surwiwier Nasza Historia

Pieczyska 56, 98-400, Polska

Więcej