Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nietradycyjnie?! - 2009

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Osinie

Cel:

Celem projektu jest przybliżenie młodzieży tradycji, zwyczajów i obyczajów swoich rodziców, dziadków i innych przodków, którzy przybyli na Ziemie Zachodniego Pomorza z bagażem kulturowym miejsc dawnego zamieszkania oraz zwiększenie wiary we własne możliwości, zwiększenie umiejętności organizacyjnych, pracy w zespole, pozyskiwania wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z gminy Osina

Opis projektu:

Realizacja projektu pozwoli na nawiązanie bliższych kontaktów z seniorami, poznanie tradycji i dawnych obyczajów związanych z obchodzeniem świąt, rodzinnych uroczystości itp. oraz nawiązanie bliższych kontaktów w grupie i wzajemnym współdziałaniu w osiąganiu celów przez konkretnie przydzielane i realizowane przez młodzież działania (planowanie spotkań, zakupów, przygotowanie sal, przygotowanie potraw, nakrywanie stołów, pozyskiwanie sponsorów i rodziców do współpracy, robienie notatek ze spotkań i nagrywanie rozmów z seniorami, prowadzenie spotkań, wykonywanie prezentacji nagrywanie filmików itp.) Młodzi ludzie wykonają prezentacje z przebiegu wszystkich działań, przygotują folder z tradycyjnymi potrawami i obyczajami jakie są kultywowane w środowisku, nauczą się współpracy w planowani i realizacji działań, obsługi kamery, dyktafonu i aparatu cyfrowego.

Budżet projektu: 10 779 zł zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Osinie

Miejscowość: Osina

Ulica, nr domu i lokalu: Osina 51

Kod pocztowy i Poczta: 72-221

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: goleniowski

Adres strony internetowej:

Nietradycyjnie?!

Osina 53, 72-221, Polska

Więcej