Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historia mojej miejscowości w pamięci i w fotografii - 2018

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja społeczno-kulturalna młodzieży, zdobycie wiedzy historycznej na temat własnej miejscowości poprzez zacieśnienie więzi międzypokoleniowych, z seniorami, mieszkańcami Szymbarka, wykorzystanie wizerunku czternastowiecznego zamku do budowy marki wsi Szymbark jako wsi zabytkowej i integracja środowiska lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z miejscowości Szymbark i z okolicznych miejscowości.

Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest odkrywanie samodzielnie przez młodzież lokalnej historii – dziejów miejscowości Szymbark, wydanie albumu historycznego z wcześniej niepublikowanymi informacjami i zdjęciami Szymbarka oraz zorganizowanie wystawy. W osiągnięciu przedmiotu projektu pomagają młodzieży dwumiesięczne, wprowadzające warsztaty fotograficzne, dziennikarskie, historyczne i plastyczne. Działania są realizowane są w 2 grupach, 1 grupa uczy się podstaw fotografii, tworzy fotoreportaż z przebiegu działań projektowych i wykonuje teraźniejsze zdjęcia Szymbarka, które znajdą się w albumie historycznym i wystawie, 2 grupa poznaje podstawy zawodu dziennikarza, uczy się przeprowadzać wywiady i pisze artykuły informacyjne. Na warsztatach z historykiem młodzież poznaje metodologię ustalenia faktów historycznych. Kulminacyjnym punktem projektu jest wydanie przez młodzież albumu historycznego i zorganizowanie stałej wystawy w świetlicy wiejskiej w Szymbarku.

Budżet projektu: 12 400 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie

Miejscowość: Laseczno

Ulica, nr domu i lokalu: Laseczno 39A

Kod pocztowy i Poczta: 14-202 Laseczno

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: iławski

Adres strony internetowej: www.goklaseczno.pl

Historia mojej miejscowości w pamięci i w fotografii

Laseczno 39A, 14-202, Polska

Więcej