Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowy Klub Turystyczny - 2009

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie

Cel:

Celem jest poznawanie bliskich, lecz nieznanych miejsc historycznych, najciekawszych zabytków, walorów krajobrazowych.Projekt zachęca młodzież do uprawiania różnych form turystyki, zapoznania z pięknem krajobrazu ziemi świętokrzyskiej i najbliższego regionu, z interesującymi obiektami przyrody ożywionej i nieożywionej, z wytworami działalności człowieka.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z gminy Bałtów.

Opis projektu:

Projekt 'Młodzieżowy Klub Turystyczny’ to duży zastrzyk wiedzy z różnych dziedzin nauki: historii, literatury, geografii, geologii i przyrody. Młodzież wcieli się w role przewodników i będzie prezentować przed grupą zwiedzane placówki muzealne, budowle obronne, zabytki architektury sakralnej itp. Projekt przybliży sylwetki wybitnych osób blisko związanych z regionem, które na stałe wpisały się do tradycji regionu, jak: Żeromski, Sienkiewicz, Rej, Kochanowski. Projekt promuje aktywne, prawidłowe formy spędzania wolnego czasu, wpaja szacunek dla dokonań naszych przodków, motywuje do dalszego kształcenia i planowania swojej przyszłości, wskazuje możliwe formy podjęcia pracy, rozwija zainteresowania i umiejętności oraz przyjacielskie kontakty. Działania: cykliczne spotkania 3-5 osobowych grup, które będą samodzielnie opracowywać szlaki turystyczne, wyjazdy edukacyjne, organizację rajdów, materiały informacyjne na temat zwiedzanych miejsc. Zorganizowane zajęcia z przewodnikiem szlaków świętokrzyskich, które przygotują do roli przewodnika. Młodzież weźmie udział w kilkunastu wyjazdach edukacyjnych i wędrówkach pieszych. Przygotuje film edukacyjny, kronikę projektu, wystawę fotograficzną.

Budżet projektu: 6 650 zł zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie

Miejscowość: Bałtów

Ulica, nr domu i lokalu: Bałtów 32

Kod pocztowy i Poczta: 27-423 Bałtów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: ostrowiecki

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowy Klub Turystyczny

Bałtów 24, 27-423, Polska

Więcej