Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Warmia i Mazury jakich nie znacie - 2018

Realizowany przez:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobów i nietypowych atrakcji regionu oraz wzmocnienie u młodzieży motywacji do działania w obszarze wspólnych zainteresowań, integracja i organizacja wyjazdu do najciekawszych miejsc oraz ich prezentacja szerszej publiczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-13 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Korsze.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu są podróże, odkrywanie ciekawych i nietypowych miejsc, często związanych z legendami i opowieściami, poznawanie nowych ludzi związanych z walorami historycznymi i krajobrazowymi województwa warmińsko-mazurskiego. Młodzi angażują się w samodzielną pracę nad organizacją spotkań oraz tworzą prezentacje, folder i wystawę zdjęć z najciekawszych odwiedzonych miejsc. Uczestnicy projektu poszukują informacji w bibliotece, Internecie, szkole i najbliższym otoczeniu, nawiązują kontakty z osobami, które mogą służyć wiedzą na temat geografii i historii regionu. Podczas wyjazdów edukacyjnych uczestnicy projektu przeprowadzają rozmowy z ciekawymi ludźmi, dokumentując je za pomocą fotografii i filmu. Z wybranych materiałów młodzi tworzą prezentację, wystawę zdjęć i folder o zwiedzonych miejsc. Uczestnicy projektu rozpowszechniają informacje o wystawie w MOK Korsze i prezentacji jej w filiach bibliotecznych. Zwieńczeniem projektu jest impreza podsumowująca.

Budżet projektu: 10 645 zł. zł

Dotacja: 8 400 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach

Miejscowość: Korsze

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 16

Kod pocztowy i Poczta: 11-430 Korsze

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: kętrzyński

Adres strony internetowej: www.mgbpkorsze.pl

Warmia i Mazury jakich nie znacie

Wolności 16, 11-430 Korsze, Polska

Więcej