Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pokusa - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

Cel:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności społecznych młodzieży, które będą przydatne zarówno w ich obecnym i dorosłym życiu. Przez aktywny udział młodzi ludzie poznają nowe rzeczy oraz zwiększą umiejętności zjednywania sobie innych i nawiążą współpracę z innymi ludźmi i instytucjami. Młodzi wzmocnią wiarę we własne siły oraz sprawdzą się w nowych rolach. Dzięki działaniom projektu młodzież rozwinie swoje zainteresowania oraz podniesie poziom swojej wiedzy w temacie „zero waste”.

Odbiorcy projektu:

Grupa 24 osób w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Osią projektu jest idea „zero waste”, czyli „brak odpadów” i troska o środowisko. Hasło projektu „POKUSA” jest skrótem od pierwszych liter cyklicznych ekologicznych działań młodych „P – Przetwarzaj”, „O – Ograniczaj”, „K – Kupuj rozsądnie”, „U – Używaj ponownie”, „S – Sprzątaj efektywnie”, „A – Aktywuj zielone”. Z pozyskanych surowców młodzież stworzy zabawkowe tablice sensoryczno-manipulacyjne, opracują plan zielonych zajęć i przeprowadzą lekcje dla maluchów. Młodzież przeprowadzi akcję społeczną „Z własnym kubkiem”, zbuduje mobilne skrzynki na wymianę rzeczy, szycie toreb, przeprowadzi akcję „Ciuchowisko” bezpłatnej wymiany ubrań oraz stworzy „Zielony filtr” miejsce na terenie szkoły, gdzie zaplanuje, zakupi i posadzi rośliny oraz zbuduje ławki i pergole. Młodzi zajmą się również sprzątaniem okolic ze śmieci oraz stworzą filmy z przepisami z resztek lodówki. Następnie zbiorą przepisy i wydadzą je w formie papierowego przepiśnika „Resztki z lodówki”. Projekt zakończy się organizacją przez uczestników Młodzieżowych Targów Zero Waste dla lokalnej społeczności.

Budżet projektu: 55200 zł

Dotacja: 40000 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

Miejscowość: Chojnów

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 30 m. 30

Kod pocztowy i Poczta: 59-225 Chojnów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: sp3.chojnow.eu

Pokusa

Tadeusza Kościuszki 30, 59-224 Chojnów, Polska

Więcej