Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla. - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń Echo

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie aktywności, umiejętności społecznych i poczucia własnej wartości młodzieży poprzez nabycie nowych kompetencji – tj. umiejętności planowania, nawiązywania kontaktów, przewidywania, pracy zespołowej oraz modyfikacji działań w zmieniających się okolicznościach i realizację zadań związanych z promocją historii regionu, odkrycie własnego potencjału i doświadczenie poczucia osobistego sukcesu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób w wieku 13-18 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest przygotowanie społeczności lokalnej na przyjęcie Króla Zygmunta II Augusta. Działania młodzieży skupią się wokół VI modułów: I – przygotowanie pojazdu dla króla (od idei fix-modelu „Fura dla króla”, przez zakup samochodu, przeróbki i dostosowania, lakierowanie, tapicerkę, …); II – przygotowania i wystawienia sztuki teatralnej dell’ Art. pt. „Król jedzie” do której młodzież przygotuje się podczas warsztatów ekspresji teatralnej, a na potrzeby uszycia strojów przejdzie kurs podstaw szycia na maszynie; III i IV – różnorodnych warsztatów flipowania, zdobienia tortów, wizażu i podstaw makijażu, nauki jazdy konnej i zajęć na strzelnicy oraz wyjazdu edukacyjnego; V – powstanie zespołu instrumentalnego „Królewskiej kapeli” i 3-krotne wystąpienie publiczne kapeli; VI – świętowanie, prezentacja sukcesów całego projektu, pojedynczych osób jak i zespołów tematycznych.

Budżet projektu: 52350 zł

Dotacja: 40000 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń Echo

Miejscowość: Wohyń

Ulica, nr domu i lokalu: Piłsudskiego 4 m.

Kod pocztowy i Poczta: 21-310 Wohyń

Województwo: lubelskie

Powiat: radzyński

Adres strony internetowej: http://www.wohynechoturystyka.pl

Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla.

Piłsudskiego 4A, 21-310 Wohyń, Polska

Więcej