Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Badacze przeszłości - 2009

Realizowany przez:

MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach

Cel:

Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania się historia swojej miejscowości poprzez odkrywanie i badanie źródeł historycznych.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-16 lat uczącej się w gimnazjum w Tyszowcach.

Opis projektu:

Projekt umożliwia młodzieży poszukiwanie i badanie takich źródeł jak pieczecie używane przez różne instytucje i osoby prywatne z XIX i XX wiecznych Tyszowiec. Celem jest zebranie i opracowanie w formie folderu pieczęci rozproszonych w instytucjach i wśród osób prywatnych, a także zainspirowanie młodzieży do dalszych historycznych poszukiwań badawczych. Projekt będzie realizowany poprzez warsztaty muzealne, wycieczkę historyczną, lekcję regionalną. Młodzież będzie samodzielnie prowadzić poszukiwania pieczęci, będzie je rozpoznawać i opisywać według typów i funkcji. Efektem projektu będzie wydanie Folderu pieczęci tyszowieckich XIX i XX wiecznych.

Budżet projektu: 9 057 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach

Miejscowość: Tyszowce

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Hetmańska 11

Kod pocztowy i Poczta: 22-630 Tyszowce

Województwo: lubelskie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej:

Badacze przeszłości

Wielka 20, 22-630 Tyszowce, Polska

Więcej