Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Orawskie okno- orawska encyklopedia internetowa - 2019

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej

Cel:

Rozwój kompetencje społeczne młodzieży, sprawdzenie się w nowych relacjach z ludźmi i instytucjami, rozwój umiejętności interpersonalnych, zdolności wykorzystywania własnego potencjału i aktywnego działania w środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z terenu Orawy w wieku w wieku od 13 do 19 lat.

Opis projektu:

„Orawskie okno” – Orawska encyklopedia internetowa to rodzaj „orawskiej Wikipedii, która zostanie opracowana w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości na Orawie.Głównym tematem będzie historia i kultura Orawy w drodze ku niepodległości. Uczestnicy pracując w grupach przeprowadzą ankiety wśród starszych mieszkańców Orawy, wywiady z regionalistami, historykami, etnologami, informacje również uzyskają w różnych instytucjach, w urzędzie gminy, muzeum, bibliotece czy archiwum. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w nowych relacjach z ludźmi i instytucjami. Wszystkie działania w projekcie umożliwią młodzieży rozwijanie swoich zdolności, umiejętności i pogłębienie wiedzy nt dziedzictwa kulturowego i historii Orawy. Projekt zakończy się uroczystą prezentacją „Orawskiej encyklopedii”, na którą zostaną zaroszone władze samorządowe, stowarzyszenia, mieszkańcy Orawy. Uczestnicy przedstawią opracowane przez siebie informacje. Następnie „Orawska encyklopedia” zostanie umieszczona na stronie gminy Lipnica Wielka , a każde hasło zostanie sygnowane nazwiskami autorów.

Budżet projektu: 10 205,00 zł

Dotacja: 8 200 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej

Miejscowość: Lipnica Wielka

Ulica, nr domu i lokalu: 521

Kod pocztowy i Poczta: 34-483 Lipnica Wielka

Województwo: małopolskie

Powiat: nowotarski

Adres strony internetowej: www.lipnicawielka.pl

Orawskie okno- orawska encyklopedia internetowa

Lipnica Wielka 523, 34-483, Polska

Więcej