Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jasi nic…jak to drzewiej bywało. - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Rosielnej

Cel:

Głównym celem projektu zatytułowanego 'Jasi nic…jak to drzewiej bywało’, jest wystawienie sztuki teatralnej-ludowej, nawiązującej do historii i przeszłości Jasienicy Rosielnej.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do grupy młodzieży w wieku 13-19 lat mieszkającej w Jasienicy Rosielnej, należącej do kółka teatralnego.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu będą mieć za zadanie zbieranie informacji dotyczących kultury ludowej swojej miejscowości, a więc: tradycje, obrzędy, zwyczaje związane z weselem wiejskim. Informacje te będą zdobywane poprzez rozmowy i wywiady ze starszym pokoleniem, rejestrowane na dyktafonach, ewentualnie będą wykonywane zdjęcia zachowanych strojów ludowych. Następnie przystąpimy do napisania scenariusza do legendy o Jasienicy, w skład którego wejdą motywy wesela: obyczaje, przyśpiewki, przemowy, tańce. Kolejnym krokiem będzie nauka tańca ludowego, charakteryzującego naszą miejscowość a następnie przystąpienie do realizacji przedstawienia teatralnego łączącego legendę o Jasienicy z weselem. Oprawę muzyczną wykona miejscowa kapela ludowa, Koło Gospodyń Wiejskich przygotuje potrawy weselne, jakie niegdyś spożywano.

Budżet projektu: 9 400 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Rosielnej

Miejscowość: Jasienica Rosielna

Ulica, nr domu i lokalu: Jasienica Rosielna 331

Kod pocztowy i Poczta: 36-220 Jasienica Rosielna

Województwo: podkarpackie

Powiat: brzozowski

Adres strony internetowej:

Jasi nic…jak to drzewiej bywało.

Jasienica Rosielna 265, 36-220, Polska

Więcej