Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nakręcamy sie do nauki poprzez zabawę - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży oraz zachęcenie ich do działań na rzecz lokalnej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 młodych – uczniów szkół podstawowych w wieku 13-15 lat z gminy Chynów.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest telewizja i film. Młodzież odkrywa tajniki nagrywania i montowania filmów, reportaży, fotoreportaży, przeprowadzania wywiadów. Projekt realizowany jest w czterech blokach tematycznych. Poprzez zorganizowane warsztaty z zakresu dziennikarstwa, młodzi uczą się zbierania informacji, selekcjonowania ich, opisywania. Uczestnicy projektu zostaną przeszkoleni przez profesjonalną ekipę zajmującą się produkcją programów siedzibie TVN-u. Kolejnym elementem jest cykl spotkań w pracowni komputerowej Gminnego Domu Kultury, które dotyczy graficznego opracowania wszelkich materiałów (filmów, plakatów i ulotek). Ostatnim blokiem tematycznym będzie spotkanie z pracownikiem działu PR lotniska im. Chopina w Warszawie, podczas którego młodzi poznają zasady jak prowadzić funpage i w jaki sposób go promować. Po części teoretycznej, młodzież pracując w grupach tematycznych realizuje zadania praktyczne związane z prowadzeniem kanału na YouTube korzystając ze wsparcia merytorycznego specjalistów. Młodzież relacjonuje ważne wydarzenia odbywające się na terenie gminy. Dzięki temu mają okazję do lepszego poznania społeczności lokalnej, integracji z nią. Kręcąc materiały młodzież współpracuje z różnymi instytucjami i osobami. Młodzież nagra film dokumentujący działania i uzyskane umiejętności. Zostanie on wyświetlony podczas zakończenia projektu.

Budżet projektu: 17 591,00 zł

Dotacja: 8 491 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów

Miejscowość: Sułkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Ogrodowa 34

Kod pocztowy i Poczta: 05-650 Sułkowice

Województwo: mazowieckie

Powiat: grójecki

Nakręcamy sie do nauki poprzez zabawę

Ogrodowa 34, 05-650 Sułkowice, Polska

Więcej