Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

GT 26-432 - 2019

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie

Cel:

Rozwój kompetencji społecznych u młodzieży w wieku 13-19 lat z Gminy Wieniawa poprzez przygotowanie i wykonanie gry terenowej bazującej na lokalnych zasobach ludzkich, przyrodniczych i kulturowych.

Odbiorcy projektu:

Osoby w wieku 13-19 lat z Gminy Wieniawa.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest gra terenowa. Pierwszym jest integracja grupy projektowej poprzez gry i zabawy opierające się o pracę zespołową, poznawanie swoich mocnych i słabych stron oraz zainteresowań. Następnie grupa bierze udział w warsztacie: „Od pomysłu do działania”. W jego wyniku poszerza wiedzę i umiejętności w zakresie wyznaczania celów, planowania i organizacji pracy. Ponadto, każdy młody wybiera obszar do poszukiwania informacji o swoim otoczeniu spośród gminnych zasobów: przyrodniczych, historycznych, ludzkich lub kulturowych. Na etapie poszukiwań młodzi pracują zespołowo, nawiązuje kontakty z otoczeniem. Zadaniem młodym jest odkrywanie fragmenty lokalności poprzez przeprowadzenie rozmowy, nakręcenie filmu, wykonanie fotografii, rejestrację dźwięku, zebranie przedmiotów, czy dotarcie do zasobów bibliotecznych. Młodzi dzielą się nawzajem rezultatami swoich prac poszukiwawczych w formie prezentacji podczas spotkań cyklicznych. Dzięki uczestnictwu w warsztacie dotyczącym tworzenia gry terenowej młodzież ma szansę podsumować wiedzę o swoim otoczeniu i zaprojektować grę dla wybranej grupy społecznej mieszkańców Gminy Wieniawa.

Budżet projektu: 10 920,00 zł

Dotacja: 7 120 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie

Miejscowość: Wieniawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kochanowskiego 82

Kod pocztowy i Poczta: 26-432 Wieniawa

Województwo: mazowieckie

Powiat: przysuski

Adres strony internetowej: https://www.facebook.com/gckwieniawa/

GT 26-432

Parkowa 22, 26-432 Wieniawa, Polska

Więcej