Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kulinarny wehikuł czasu - 2019

Realizowany przez:

Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wielkopolskim

Cel:

Podniesienie efektywności pracy w grupie oraz rozwój kompetencji społecznych poprzez poznawanie kulinarnej historii regionu. Wyrobienie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za realizację zaplanowanych, wspólnych z mieszkańcami Grodziska Wielkopolskiego i okolic działań. Zdobycie umiejętności poszukiwania partnerów do realizacji projektu.

Odbiorcy projektu:

Młodzież (12 osób) w wieku 13-19 lat zamieszkująca Grodzisk Wlkp. i okoliczne miejscowości.

Opis projektu:

Tematem projektu jest zapomniana kuchnia regionalna, którą młodzież odkryje na nowo. Młodzież będzie miała możliwość odszukania w starych czasopismach i książkach zapomnianych przepisów kulinarnych pochodzących z Grodziska Wielkopolskiego i jego najbliższych miejscowości. W celu zgromadzenia materiałów przeprowadzi również wywiady ze starszymi mieszkańcami Grodziska Wielkopolskiego i pobliskich miejscowości. Grupa młodzieży nawiąże współpracę z lokalnymi instytucjami zajmującymi się historią regionalną, jak również stowarzyszeniami zajmującymi się między innymi krzewieniem wiedzy kulinarnej. Efektem poszukiwań i współpracy młodzieży będzie blog kulinarny oraz folder z najciekawszymi, odnalezionymi przepisami. Folder opatrzony zostanie fotografiami wykonanymi przez uczestników projektu. Młodzież nauczy się gotować, promować swoja pracę. Młodzież nauczy się planowania i systematyczności w realizacji cyklicznych działań, rozwinie umiejętność pracy w grupie oraz z dorosłymi osobami.

Budżet projektu: 9 100,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wielkopolskim

Miejscowość: Grodzisk Wielkopolski

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 62-065 Grodzisk Wielkopolski

Województwo: wielkopolskie

Powiat: grodziski

Adres strony internetowej: www.biblioteka.gro.pl

Kulinarny wehikuł czasu

Kolejowa 12, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, Polska

Więcej