Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Projektuję, tworzę jestem…. czyli ogród sensualny - 2019

Realizowany przez:

Amala – Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną

Cel:

Ukazanie młodzieży nowych perspektyw i horyzontów na dorosłość oraz podniesienie ich samooceny poprzez tworzenie ogrodu sensualnego. Rozbudzenie w nich chęci do działania i wiary we własne siły.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami są uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie (15 osób w wieku 13 – 19 lat) zamieszkujący wsie i małe miasta powiatu drawskiego.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu, z pomocą fachowca zaprojektują ogród wg własnego pomysłu. Projektowanie rozpoczną od namalowania swoich pomysłów, tak aby ogród stał się miejscem wielozmysłowego poznania świata i przyrody. Chcemy by ogród współtworzyli nasi podopieczni, pielęgnowali go, byli inicjatorami ciekawych wydarzeń takich jak: spotkania z miłośnikami przyrody, którzy opowiedzą o swoich pasjach związanych z przyrodą. Podczas realizacji projektu, młodzież będzie nawiązywała współpracę z wieloma jednostkami, firmami, które będą nam pomagać w pracach. Główne działania to: współtworzenie projektu, czynny udział w budowaniu ogrodu, współpraca z ludmi, przygotowanie uroczystego otwarcia, planowanie cyklicznych spotkań w ogrodzie. W efekcie powstanie ogród sensualny, terapeutyczny, wśród uczestników wzroście poczucie własnej wartości, wyznaczone cele staną się motywatorem do dalszej pracy, zrealizowane cele wzmocnią w nich poczucie sprawstwa. Realizacja projektu ukaże młodzieży perspektywę realnego zatrudnienia w obszarze ogrodnictwa.

Budżet projektu: 25 385,00 zł

Dotacja: 8 405,00 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Amala – Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną

Miejscowość: Bobrowo

Ulica, nr domu i lokalu: BOBROWO 7 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 78-520 BOBROWO

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: drawski

Adres strony internetowej: –

Projektuję, tworzę jestem…. czyli ogród sensualny

Bobrowo 7, 78-520, Polska

Więcej