Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Złap wiatr w żagle – czas na energię odnawialną - 2007

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum Jana Pawła II w Zespole Szkół w Nowosielcu

Cel:

Zapoznanie uczniów gimnazjum z alternatywnymi źródłami energii, jego zaletami i wadami, zapoznanie z opłacalnością wykorzystywania tej energii, kształtowanie umiejętności rozsądnego i oszczędnego używania energii, pobudzenie uczniów do aktywnego działania, pomoc w złapaniu wiatru w żagle, nauczenie zasad bezpiecznego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie ok. 30 uczniów gimnazjum w wieku 13-16 lat zakwalifikowanych w drodze wolnego naboru w każdej klasie. Są to uczniowie zamieszkujący wsie objęte obwodem szkoły: Nowosielec i Kończyce.

Opis projektu:

Podstawowym celem projektu jest aktywizacja edukacji ekologicznej na temat odnawialnych źródeł energii, zapoznanie z naturalnymi i technicznymi procesami przemiany energii w energetyce: wiatrowej, wodnej, słonecznej, geotermalnej i biomasach. Uczestnicy projektu poznają się przykłady praktycznego wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych na terenie południowo – wschodniej Polski. Uzyskana wiedza ma przyczynić się do rozwoju wykorzystania energii słonecznej i biomasy przez rolników w naszym regionie. Projekt skierowany jest do uczniów gimnazjum i środowiska lokalnego. W ramach działań odbywają się zajęcia pozalekcyjne spotkania z młodzieżą, na których rozwijane jest zainteresowanie odnawialnymi zródłami energii, poprzez prezentacje, wycieczki i doświadczenia. Uczniowie zachęcani są do rozsądnego i oszczędnego używania energii oraz zachowania bezpieczeństwa przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych. Młodzież pracuje w grupach i współpracuje z mieszkańcami wsi, co przyczynia się do podniesienia ich aktywności w społeczeństwie. Finałem projektu jest pokaz wykonanych prac i wyróżnienie najlepszych podczas uroczystości szkolnej z udziałem mieszkańców wsi.

Budżet projektu: 8 180,00 zł

Dotacja: 6 200,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum Jana Pawła II w Zespole Szkół w Nowosielcu

Miejscowość: Nowosielec

Ulica, nr domu i lokalu: Nowosielec 134

Kod pocztowy i Poczta: 37-400 Nisko

Województwo: podkarpackie

Powiat: niżański

Adres strony internetowej: –

Złap wiatr w żagle – czas na energię odnawialną

Nowosielec 157, 37-400, Polska

Więcej