Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W drodze do realizacji marzeń – warsztaty dziennikarskie - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach

Cel:

Projekt ma na celu wspieranie zainteresowań i uzdolnień młodzieży oraz odkrywanie lokalnych autorytetów, poprzez uczestnictwo w warsztatach dziennikarskich.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Gminy Gierałtowice w wieku od 13 do 19 lat.

Opis projektu:

W ramach projektu przeprowadzone zostaną: zajęcia z fotografem, gdzie młodzież pozna prace fotoreportera, zaznajomi się z problemem „Paparazzi”, nabędzie umiejętności kadrowania, doboru kąta padania światła, edycji zdjęć itd.; zajęcia z edytorem Wieści Gminy Gierałtowice, gdzie poznają pogram do edycji dwumiesięcznika, zasady edycji, redagowania i korekty tekstów, poznają predyspozycje do zawodu edytora; zajęcia z reporterem radiowym, podczas których uczestnicy poznają pracę radiowca, zasady doboru repertuaru do audycji oraz predyspozycje do zawodu reportera radiowego. Każde z zajęć będzie się odbywało raz w tygodniu po 2 godziny. Dodatkowo odbędą się 3 wyjazdy szkoleniowe do radia, TVP3 oraz wydawnictwa, gdzie uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zaznajomić się z aparaturą radiową, telewizyjną oraz poznać kolejne etapy druku. Efektem projektu będzie całkowicie przygotowana i redagowana przez uczestników warsztatów wkładka dwumiesięcznika Wieści Gminy Gierałtowice ukazująca się w trzech kolejnych wydaniach pisma oraz wystawa fotograficzna.

Budżet projektu: 16 519 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach

Miejscowość: Gierałtowice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Korfantego 7

Kod pocztowy i Poczta: 44-186 Gierałtowice

Województwo: śląskie

Powiat: gliwicki

Adres strony internetowej: http://www.gok.gieraltowice.pl

W drodze do realizacji marzeń – warsztaty dziennikarskie

Korfantego 20A, 44-186 Gierałtowice, Polska

Więcej