Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Noc Kupały, wianki i cuda, więc zabawa nam sie uda - 2020

Realizowany przez:

Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem

Cel:

Celem projektu jest nabycie i podniesienie kompetencji społecznych młodzieży, poprzez upowszechnianie kultury, wiedzy wśród lokalnej społeczności na temat tradycji i zwyczajów, poprzez umożliwienie młodzieży aktywnego udziału przy wykonywaniu rekwizytów obrzędowych, stworzenie warunków dla rozwoju amatorskiej twórczości, stworzenie warunków do aktywnego i kulturalnego spędzenia wolnego czasu i integracji różnych grup wiekowych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-15 osób w wieku 13-19 lat z Rudnika nad Sanem

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest spektakl oparty na obrzędach praktykowanych w Noc
Kupały. Młodzież mobilizuje się do poszukiwania materiałów na temat obrzędów Kupały, tworzą spektakl wyodrębniając najbardziej charakterystyczne i istotne cechy obrzędu Kupały, zwracając uwagę na ubiór i miejsce akcji, tworzą świat magii, natury ożywionej i nieożywionej. Poprzez samodzielną i zbiorową pracę, uczestnicy z łatwością zdobywają nowe umiejętności, organizują wyjazd do skansenu w Kolbuszowej, gdzie biorą udział w warsztatach tematycznych, organizują również sesję fotograficzną z której zdjęcia wykorzystują do folderu podsumowującego projekt oraz konkursu plecenia wianków. Uczestnicy projektu biorą również udział w warsztatach „Słowiańskie harce” przeprowadzonych przez Teatr ognia Utopia.

Budżet projektu: 11 610 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem

Miejscowość: Rudnik nad Sanem

Ulica, nr domu i lokalu: Grunwaldzka 17

Kod pocztowy i Poczta: 37-420 Rudnik nad Sanem

Województwo: podkarpackie

Powiat: niżański

Adres strony internetowej: www.mokrudnik.pl

Noc Kupały, wianki i cuda, więc zabawa nam sie uda

Grunwaldzka 17, 37-420 Rudnik nad Sanem, Polska

Więcej