Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nieoczywisty Przewodnik po Nałęczowie - 2020

Realizowany przez:

Nałęczowski Ośrodek Kultury

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych i emocjonalnych młodych ludzi, zwiększenie uczestnictwa nastolatków w życiu kulturalnym Nałęczowa; odkrycie i przedstawienie w atrakcyjnej dla odbiorców i interesującej artystycznie formie, historii, zabytków i przyrody miasteczka oraz integracja lokalnej społeczności (młodzieży, rodzin z dziećmi, seniorów).

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 15-19 lat uczących się w nałęczowskich liceach
(ogólnokształcącym lub plastycznym).

Opis projektu:

W ramach projektu grupa licealistów pisze, ilustruje i wydaje (w formie papierowej i
elektronicznej) nieoczywisty i odrobinę szalony przewodnik po Nałęczowie. Podczas przygotowywania
publikacji młodzież uważnie przygląda się swojemu miasteczku: odkrywa jego historię, legendy, przyrodę ale także małe sklepiki czy indywidualne historie mieszkańców. Treść i ilustracje „Nieoczywistego Przewodnika” są w całości zależne od wrażliwości artystycznej i kreatywność nastolatków. Publikacja jest adresowana zarówno do mieszkańców jak i turystów. Przewodnik w formie drukowanej (200 sztuk) jest nieodpłatnie dostępny w lokalnych muzeach, kawiarniach, hotelach, bibliotekach itd., a w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Karty z przewodnika są zaprezentowane w formie wielkoformatowej wystawy plenerowej w centrum miasteczka. Podsumowanie projektu młodzież odbywa się w formie gry terenowej przygotowywanej wspólnie z mieszkańcami (kołami zainteresowań, przedsiębiorcami, muzeami). Nagrody dla uczestników gry młodzież pozyskuje od sponsorów. Powstają także profile w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Budżet projektu: 10 820,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Nałęczowski Ośrodek Kultury

Miejscowość: Nałęczów

Ulica, nr domu i lokalu: Aleja Lipowa 6 m. 6

Kod pocztowy i Poczta: 24-150 Nałęczów

Województwo: lubelskie

Powiat: puławski

Adres strony internetowej: –

Nieoczywisty Przewodnik po Nałęczowie

1 Maja 15, 22-140 Nałęczów, Polska

Więcej