Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Ach lubelskie, jakie smaczne” - 2020

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej

Cel:

Celem projektu jest podniesienie efektywności pracy w grupie przez poznawanie historii i tradycji
kulinarnych regionu. Udział w przedsięwzięciu pozwoli młodzieży aktywnie uczestniczyć i tworzyć lokalną rzeczywistość, zmotywuje młodzież do działania, a realizacja zaplanowanych zadań da im szansę na wyrobienie poczucia odpowiedzialności za wspólne działania.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 15-19 lat mieszkająca na terenie gminy Strzyżewice, bądź
uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na jej obszarze.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest temat historii, tradycji kulinarnych i kultury Lubelszczyzny. Młodzież dowiaduje się jak dawniej żyli ludzie, co jedli, wyrabiali, jak sobie radzili bez elektryczności i wygodnych piekarników, lodówek, przeprowadza wywiady środowiskowe. Na podstawie uzyskanych wiadomości młodzież tworzy kalendarz kulinarny (z wierszykami, przysłowiami, dawnymi przesądami) oraz bloga, w dalszej kolejności wykorzystuje te informacje do przygotowania inscenizacji – tradycyjnego obrzędu pieczenia chleba, wyrobu masła i kiszenia ogórków. W ramach projektu odbywają się warsztaty kulinarne oraz fotograficzne. Młodzież spotyka się z blogerem, który zaznajamia ich z tajnikami prowadzenia bloga. Podczas imprezy finałowej młodzież prezentuje efekty swojej pracy – kalendarz kulinarny, wystawę zdjęć dokumentujących realizację projektu oraz przygotowaną inscenizację. Imprezie towarzyszy wspólne gotowanie i degustacja potraw.

Budżet projektu: 10 442 zł

Dotacja: 7 744 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej

Miejscowość: Strzyżewice

Ulica, nr domu i lokalu: Strzyżewice 108 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 23-107 Strzyżewice

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: biblioteka.strzyzewice.lubelskie.pl

„Ach lubelskie, jakie smaczne”

Strzyżewice 108, 23-107, Polska

Więcej