Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

HISTORYCZNA GRA MIEJSKA – „W MIASTO RUSZ” - 2020

Realizowany przez:

Łaski Dom Kultury w Łasku

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez poprzez stworzenie historycznej gry miejskiej i broszury.

Odbiorcy projektu:

Grupa 14 osób w wieku 14-17 lat działająca w HUFCU w Łasku.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie przez młodzież historycznej gry miejskiej na terenie Łasku oraz broszury dla mieszkańców, która przedstawi ważne daty, postacie i ciekawostki na temat historii Łasku. Po warsztatach historycznych, uczestnicy projektu tworzą broszurę, która będzie dostępna dla mieszkańców w Łaskim Domu Kultury, w bibliotece i w muzeum. Broszura ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom historię miasta. W czasie projektu młodzież projektuje plakat informacyjny i logo promujące grę historyczną oraz imprezę inauguracyjną. Tworzą dokumentację fotograficzną, by relacjonować na bieżąco wydarzenie na profilu facebookowym i na stronie internetowej. Podczas realizacji projektu młodzież uczestniczy w warsztatach teatralnych, graficznych, z charakteryzacji, kostiumografii, i cosplayu oraz z miejskich gier. Na spotkanie podsumowujące młodzież przygotowuje wystawę, na której prezentuje zdjęcia z warsztatów oraz rozdaje broszury na temat historii miasta i zaprasza wszystkich do gry miejskiej „W MIASTO RUSZ”, w roli obserwatora lub jako aktywnego uczestnika przy boku uczestnika projektu.

Budżet projektu: 15 620 zł

Dotacja: 8 420 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Łaski Dom Kultury w Łasku

Miejscowość: Łask

Ulica, nr domu i lokalu: Narutowicza 11/11

Kod pocztowy i Poczta: 98-100 Łask

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: www.laskidomkultury.com.pl

HISTORYCZNA GRA MIEJSKA – „W MIASTO RUSZ”

Narutowicza 11, 98-100 Łask, Polska

Więcej