Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Zbliżenie na miasto” w obiektywie młodego człowieka - 2020

Realizowany przez:

Fundacja MY

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych i zawodowych młodzieży: rozwój świadomości, samopoznania, poznanie środowiska lokalnego, poszukiwanie autorytetów, integracja młodzieży z lokalnymi instytucjami, rozwój współpracy zespołowej, dialogu i konkretyzowania wspólnych celów oraz skutecznego ich realizowania, wykorzystanie nowych technologii do rozwijania kompetencji zawodowych i pasji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-18 lat z terenu gminy Wołów.

Opis projektu:

Wiodącym tematem jest miasto, jego architektura, kultura, sztuka, miejsca spotkań, przyroda, relacje, ludzie, zwierzęta, zakamarki, historie. Projekt składa się z 4 elementów: młodzież zdobywa wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej realizacji projektu, pracują zespołowo nad koncepcją oraz przygotowaniem materiałów tekstowych, fotograficznych, graficznych, itp., przygotowują publikację w formie ZINa oraz przygotowują jej wydruk i promują publikację w środowisku lokalnym. Pierwsze dwa miesiące to działania warsztatowe, podczas których młodzież poznaje dostępne programy graficzne, do składu oraz obróbki zdjęć, dowiaduje się jak pisać teksty, jak zjednywać sobie innych, prowadzić wywiady, nie łamać praw autorskich, jak walczyć z tremą i podnosić własne kompetencje. Pracując nad zawartością publikacji młodzież sprawdza się w różnych rolach, a następnie wybiera dla siebie odpowiednią. Podczas wspólnych spotkań przygotowują szatę graficzną, decydują o tematach, formie, składzie i wydruku publikacji. Młodzież dba o promocję projektu, kolportaż publikacji, pisze artykuł do lokalnej prasy, tworzy stronę na Facebooku i Instagramie.

Budżet projektu: 10 660 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja MY

Miejscowość: Wołów

Ulica, nr domu i lokalu: Wrzosowa 60

Kod pocztowy i Poczta: 56-100 Wołów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wołowski

Adres strony internetowej: –

„Zbliżenie na miasto” w obiektywie młodego człowieka

Wrzosowa 62, 56-100 Wołów, Polska

Więcej