Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa strefa spotkań - 2020

Realizowany przez:

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez poznanie lokalnego środowiska, integrację społeczną, aktywne włączenie się w promocję, działania kulturalne i życie społeczne swojego miejsca zamieszkania.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-15 osób w wielu 13-19 lat z terenu Gminy Wieruszów.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest stworzenie strefy spotkań dla młodzieży, zorganizowanie cyklu wydarzeń w strefie: spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawa, koncert, pogadanka, itp., oraz wydanie publikacji dla młodzieży. Młodzież projektuje, buduje i urządza młodzieżową strefę spotkań w wybranym przez nią miejscu. Opracowuje plan pracy strefy, kręci film reklamowy, organizuje cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych oraz opracowuje i przygotowuje publikację dla młodzieży. Przygotowaniem do realizacji projektu jest organizacja warsztatów z projektowania i realizacji strefy,
warsztatów z zakresu promocji i reklamy, wyjazd studyjny do stref chillout wybranego przez siebie miasta. Podczas cyklicznych spotkań młodzież projektuje strefę, wykonuje meble, zakupuje niezbędne wyposażenie oraz przygotowuje kampanię reklamową. Przed przystąpieniem do budowy strefy młodzież udaje się ze swoim pomysłem do władz samorządowych, przedstawia swój projekt i uzgadnia miejsce jego realizacji. Zadaniem młodzieży jest także znalezienie sponsorów, wymyślenie nazwy grupy, nakręcenie spotu reklamowego, opracowanie planu pracy i zorganizowanie cyklu wydarzeń kulturalnych w strefie, które będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. W trakcie działań młodzież zbiera materiały do swojej autorskiej publikacji i spotyka się z bohaterami, których historię opisuje w książce.

Budżet projektu: 12 480 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

Miejscowość: Wieruszów

Ulica, nr domu i lokalu: Ludwika Waryńskiego 11

Kod pocztowy i Poczta: 98-400 Wieruszów

Województwo: łódzkie

Powiat: wieruszowski

Adres strony internetowej: http://www.pbp-wieruszow.pl/

Młodzieżowa strefa spotkań

Waryńskiego 11, 98-400 Wieruszów, Polska

Więcej