Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Równać szanse – zdobywamy szczyty, pokonujemy góry” - 2020

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych, umiejętności
samodzielnego i świadomego osiągania wyznaczonych przez siebie celów przez nawiązywanie kontaktów z ludźmi i instytucjami, zdobycie doświadczenia w publicznym prezentowaniu swoich dokonań i poczucia osobistego sukcesu dzięki zdobywaniu szczytów górskich i tych napotykanych w codziennym w życiu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat zamieszkałych w gminie Konstantynów.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest nauka pokonywania swoich ograniczeń na różnych polach przez akces do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski (KZKGP), realizację założeń klubu i prezentację swoich dokonań. Podczas 6miesięcy trwania projektu młodzi samodzielnie: dokonują rejestracji w KZKGP, zakładają profil projektu, organizują spotkanie z lokalnym zdobywcą KGP, organizują 2 wyjazdy studyjne w polskie góry, podczas których zmierzą się ze swoimi słabościami fizycznymi i charakteru, sprawdzą jak w uciążliwych warunkach potrafiąc współpracować w grupie, organizują wystawę fotograficzną z realizacji projektu, a także są inspirowani do podejmowania nowych wyzwań: pozyskiwanie i współpraca z lokalnymi partnerami. Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie młodzi
rozwijają swoje umiejętności organizacyjne, negocjacyjne, planowania, prezentacji siebie, swoich pomysłów i efektów pracy, troski o innych, pracy w grupie, umiejętności szukania sprzymierzeńców, zjednywania sobie innych.

Budżet projektu: 10 780 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie

Miejscowość: Konstantynów

Ulica, nr domu i lokalu: Piłsudskiego 4

Kod pocztowy i Poczta: 21-543 Konstantynów

Województwo: lubelskie

Powiat: bialski

Adres strony internetowej: –

„Równać szanse – zdobywamy szczyty, pokonujemy góry”

marszałka Józefa Piłsudskiego 4, 21-543 Konstantynów, Polska

Więcej