Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

przyGOTOWANI na sukces. Kulinarny Przewodnik młodych lokalsów. - 2020

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki

Cel:

Celem projektu jest organizacja czasu wolnego oraz rozwinięcie kluczowych kompetencji społecznych młodzieży: komunikacji, współpracy w zespole, nawiązywania nowych relacji i autoprezentacji przy wykorzystywaniu zasobów środowiska lokalnego w zakresie kulinariów.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-14 lat, mieszkających na terenie miasta Wschowa.

Opis projektu:

Przewodnią tematyką działań projektowych są kulinaria – zarówno tradycyjne i lokalne, jak i nowatorskie i powszechne – młodzi ludzie poznają osoby zajmujące się sztuką gotowania, producentów żywności oraz ekspertów z dziedziny zdrowego żywienia, by zaczerpnąć od nich wiedzy i inspiracji do stworzenia własnego kulinarnego przewodnika. W pierwszych dwóch miesiącach zorganizowany zostanie cykl spotkań z ekspertami z dziedziny kulinariów: z lokalnymi producentami żywności, z dietetykiem, lokalnymi restauratorami, pracownikami stołówki oraz przedstawicielkami koła gospodyń. Młodzież zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności. W kolejnych miesiącach, to młodzi „przejmują stery” i nawiązują kontakt z lokalnymi instytucjami (m.in. z Technikum Gastronomicznym, z Urzędem Miasta, Centrum Kultury i Rekreacji, Muzeum) w celu podjęcia współpracy w zakresie: wymiany dobrych praktyk i doświadczeń, otrzymania wsparcia w popularyzacji
przedsięwzięcia, zaplanowania obsługi stanowiska kulinarnego podczas Dni Miasta oraz wsparcia przy
publikacji Przewodnika Kulinarnego (UM, CKiR) oraz uzyskania informacji o tradycjach kulinarnych regionu (MZW).

Budżet projektu: 10 750 zł

Dotacja: 8 360 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki

Miejscowość: Wschowa

Ulica, nr domu i lokalu: Kazimierza Wielkiego 10

Kod pocztowy i Poczta: 67-400 Wschowa

Województwo: lubuskie

Powiat: wschowski

Adres strony internetowej: –

przyGOTOWANI na sukces. Kulinarny Przewodnik młodych lokalsów.

Kazimierza Wielkiego 10, 67-400 Wschowa, Polska

Więcej