Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z Biblioteką działamy EKO - 2020

Realizowany przez:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych i postaw ekologicznych młodzieży poprzez działania na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego. Celem jest poznanie swojego środowiska, swoich mocnych i słabych stron, rozwój umiejętności interpersonalnych, praca w grupie, współpraca z instytucjami, pozyskanie umiejętności tworzenia harmonogramów, wyznaczania i realizowania celów.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-16 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Słupca.

Opis projektu:

Osią tematyczną wokół której skupione są działania młodzieży, jest ekologia na co dzień dla każdego. Młodzież bierze udział w szkoleniu w nurcie ZERO WASTE, podczas którego opracowuje własne projekty, które na początek przeprowadza we własnym domu. Zajmują się „produkcją” i propagowaniem używania toreb ze ścinków materiałowych, samodzielnie pozyskanych z lokalnych zakładów krawieckich. W ramach projektu odbywają się wycieczki, które młodzież sama planuje i organizuje, powstają wywiady, reportaże, fotoreportaże, film (przed nakręceniem młodzież spotyka się z lokalnym dziennikarzem, fotografem itp., od których uzyskuje fachowe porady), plakaty. Podsumowaniem projektu jest gala finałowa, podczas której młodzież prezentuje wykonane zdjęcia/film i opowiada o realizacji projektu zachęcając do życia w zgodzie ze środowiskiem.

Budżet projektu: 16 990 zł

Dotacja: 8 480 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Miejscowość: Słupca

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Mickiewicza 24

Kod pocztowy i Poczta: 62-400 Słupca

Województwo: wielkopolskie

Powiat: słupecki

Adres strony internetowej: –

Z Biblioteką działamy EKO

Mickiewicza 24, 62-400 Słupca, Polska

Więcej