Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moje miejsce moja przeszłość. Historia i legendy regionu. - 2020

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społeczno-organizacyjnych oraz osobowych młodzieży poprzez organizowanie warsztatów oraz realizację zaplanowanych przez młodzież zadań w projekcie, wzrost umiejętności badawczych, dokumentowania, pobudzenia wyobraźni, rozwój współpracy z grupą, organizowania przez młodzież miejsca pracy oraz wyposażenia w pomoce dydaktyczne, organizacja świętowania.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Majdan Królewski.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest historia regionu. Zaplanowane przez młodzież główne działania to: 1. organizacja cyklu warsztatów historycznych w oparciu o dostępne źródła pisane i niepisane, m.in. w gminnej bibliotece, 2. zwiedzanie miejsc związanych z historią regionu m.in.: Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego, Skansen w Kolbuszowej, Dom rodzinny Janka Bytnara „Rudego”, 3. konkurs na projekt atlasu historycznego, 4. opracowanie atlasu historii regionu, 4. wydanie atlasu będącego wynikiem pracy badawczej i poszukiwawczej grupy młodzieży ze zdjęciami i opisami–dzieło młodych, czyli wnioski z przeprowadzonych rozmów, wywiadów, kwerendy bibliotecznej dokonanej podczas warsztatów.

Budżet projektu: 10 710 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej

Miejscowość: Huta Komorowska

Ulica, nr domu i lokalu: Huta Komorowska 127A

Kod pocztowy i Poczta: 36-110 Huta Komorowska

Województwo: podkarpackie

Powiat: kolbuszowski

Adres strony internetowej: –

Moje miejsce moja przeszłość. Historia i legendy regionu.

Huta Komorowska 127A, 36-110, Polska

Więcej