Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chojnews - 2009

Realizowany przez:

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie

Cel:

’Chojnews’ ma zaznajomić uczestników z funkcjonowaniem mediów (prasa, radio, telewizja internetowa), nauczyć ich zdobywania, przetwarzania i redagowania informacji dotyczącej lokalnej przestrzeni. Młodzież lepiej pozna miejscowe środowisko i jego potrzeby, nauczy się współpracy w grupie i na rzecz lokalnej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to 15 – 20 osób z klas o programie dziennikarskim Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, zainteresowani tematem gimnazjaliści i uczniowie innych szkół.

Opis projektu:

Początkowo odbędą się zajęcia z psychologiem-terapeutą (budowanie grupy, określenie predyspozycji i zainteresowań uczestników). Potem zajęcia z logopedą (dykcja, wymowa), dziennikarzami (zdobywanie, redagowanie, przekazywanie informacji), grafikiem komputerowym (fotografowanie, filmowanie, przetwarzanie obrazu), informatykiem (informacja 'w sieci’ – sposoby jej wprowadzania i udostępniania), prawnikiem (odpowiedzialność za słowo), wizażystą, reżyserem teatralnym. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy (wyjątek – wykład prawnika). Efektem projektu powinno być lepsze poznanie lokalnego środowiska, zrozumienie jego potrzeb i problemów, co znajdzie odzwierciedlenie w powstających materiałach dziennikarskich. Młodzież zdobędzie wiedzę o sobie, swoich słabych i mocnych stronach, uwrażliwi się na innych ludzi i ich problemy, pozna tajniki medialnej 'kuchni’. Od marca lub kwietnia efekty będą publikowane w lokalnej 'Gazecie Chojnowskiej’ oraz telewizji internetowej 'Chojnews’.

Budżet projektu: 10 500 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie

Miejscowość: Chojnów

Ulica, nr domu i lokalu: Małachowskiego 7

Kod pocztowy i Poczta: 59-225 Chojnów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: http://www.moksir.chojnow.eu

Chojnews

Legnicka 39A, 59-224 Chojnów, Polska

Więcej