Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historyczne inspiracje - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatywa Kulturalno- Artystyczna Regionu IKAR w Widawie

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież nowych technik i metod artystycznych, spędzanie wolnego czasu w ciekawy, twórczy sposób, wzmocnienie więzi z regionem, poznanie historii i kultury regionu, podniesienie umiejętności współpracy i komunikacji społecznej.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu gminy Widawa.

Opis projektu:

W ramach projektu odbędzie się 11 zajęć i warsztatów artystycznych. Młodzież będzie podzielona na grupy: malarsko-graficzne (3), ceramiczne (3 z podziałem na 2 podgrupy) i historyczno-publicystyczne (5). Zajęcia poszczególnych grup dotyczyć będą upowszechniania historii i kultury regionu. Warsztaty odbywać się będą raz w tygodniu przez 2 godziny. Uczestniczyć w nich będzie 15 osób. Podczas warsztatów uczestnicy będą rozwijać swoją aktywność twórczą, poznawać nowe metody i techniki artystyczne, poznawać historię i kulturę swojego regionu, w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzać czas wolny, kształtować i utrwalać umiejętności społeczne, komunikację interpersonalną, współpracę w grupie, integrację, będzie rozpoznawać swoje uzdolnienia. W ramach projektu odbędzie się wędrówka po Widawie w celu poznania jej zabytków i walorów historyczno-kulturowych, 2 spotkania z seniorami Widawy poświęcone jej przeszłości, życiu i zajęciom ludzi, spotkanie integracyjne dla uczestników, wystawa prac uczestników projektu dla ich rodzin, ludności i harcerzy.

Budżet projektu: 9 020 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatywa Kulturalno- Artystyczna Regionu IKAR w Widawie

Miejscowość: Widawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Pomorska 2

Kod pocztowy i Poczta: 98-170 Widawa

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: http:// www.ikar.art.pl

Historyczne inspiracje

Sieradzka 2, 98-170 Widawa, Polska

Więcej