Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Poznajemy Niechorz poprzez koleje losów jego mieszkańców - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi – Niechorzanie w Niechorzu

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności społecznych poprzez działania związane z poznawaniem i utrwalaniem historii życia najstarszych mieszkańców Niechorza.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z Niechorza.

Opis projektu:

Młodzież w dwuosobowych grupach uda się do naszych nestorów i przeprowadzi z nimi wywiady, używając do tego celu dyktafonu i aparatu fotograficznego. Sztuki fotografii oraz przygotowywania prezentacji multimedialnej, nauczą się na warsztatach, które będą odbywały się raz w tygodniu po dwie godziny, przez dwa miesiące. Obsługi dyktafonu i umiejętności przeprowadzania wywiadów nauczą się na warsztatach, które prowadzone będą przez miesiąc przez nauczycielkę języka polskiego oraz dziennikarza z lokalnej gazety. Działanie to ma pomóc w integracji młodych ludzi, z tymi którzy, jak sami mówią „są już u kresu drogi”. W naszej wsi mieszka wiele osób, mogących powiedzieć wiele ciekawych rzeczy o życiu i historii miejscowości, które zainteresują z pewnością beneficjentów projektu. Spodziewamy się, że młodzież dzięki projektowi nauczy się obsługi aparatu fotograficznego, dyktafonu, laptopa. Nabędą umiejętności przeprowadzania wywiadów oraz poznają historię regionu.

Budżet projektu: 9 830 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi – Niechorzanie w Niechorzu

Miejscowość: Niechorz

Ulica, nr domu i lokalu: Niechorz 24

Kod pocztowy i Poczta: 89-400 Sępólno Krajeńskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej:

Poznajemy Niechorz poprzez koleje losów jego mieszkańców

Niechorz 14, 89-400, Polska

Więcej