Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie samym serem żyje szczur! – Teatr harcerski - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ogólniak na Rzecz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętność koncentracji, wytrwałości, samodyscypliny, akceptowania siebie, wiary w swoje możliwości, umiejętności pracy w zespole; integracja grupy harcerskiej; zapoznanie z teatrem alternatywnym i technikami aktorskimi; zainicjowanie działalności harcerskiego teatru muzycznego poprzez realizację spektaklu 'Czym żyje szczur?’; nawiązanie kontaktów z okolicznymi placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi w celu długofalowej współpracy; promocja harcerstwa.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu są członkowie Wędrowniczej Drużyny Artystycznej w ILO im. A. Mickiewicza w Węgrowie oraz jej sympatycy w liczbie 20 osób.

Opis projektu:

W ramach projektu zaplanowano cykl prób w konwencji dramy, zajęcia emisyjne, muzyczne i ruchowe, warsztaty pantomimy, warsztaty wyjazdowe w Teatrze Gardzienice oraz otwarte zbiórki harcerskie dla beneficjentów projektu i chętnych spośród węgrowskich harcerzy dotyczące budowania pewności siebie, autoprezentacji, emocji, kontroli stresu. Efekty projektu to spektakl dla dzieci ze szkół powiatu węgrowskiego promujący miłość i poświecenie dla sztuki; promocja harcerstwa; zmiany w uczestnikach: umiejętność koncentracji, wytrwałość, samodyscyplina, akceptowanie siebie, wiara w swoje możliwości, integracja grupy harcerskiej, umiejętność pracy w zespole; zapoznanie z teatrem alternatywnym i technikami aktorskimi; wzrost sprawności muzycznej i aktorskiej.

Budżet projektu: 11 145 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ogólniak na Rzecz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Miejscowość: Węgrów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. A. Mickiewicza 3

Kod pocztowy i Poczta: 07-100 Węgrów

Województwo: mazowieckie

Powiat: węgrowski

Adres strony internetowej: http://ogolniak.wegrow.pl

Nie samym serem żyje szczur! – Teatr harcerski

Adama Mickiewicza 3, 07-100 Węgrów, Polska

Więcej