Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Załóż z nami Park - 2010

Realizowany przez:

Fundacja Urban Forms w Celestynowie

Cel:

Zwiększenie kompetencji społecznych i interpersonalnych u 25 osób 13 16 lat z gminy Ozorków przez organizację i przeprowadzanie działań w Miejscu Spotkań Młodzieży w Modlnej i doprowadzenie do powstania parku w Modlnej. Przez kompetencje społeczne i interpersonalne rozumiemy umiejętność osiągania celów społecznych i jednostkowych przy zachowaniu dobrych stosunków z partnerami interakcji.

Odbiorcy projektu:

25 osób w wieku 13 – 16 lat. Mieszkańcy wsi: Modlna, Celestynów, Badków w gminie Ozorków, uczniowie Zespołu Szkół w Modlnej.

Opis projektu:

Główny pomysł to zorganizowanie w Modlnej Miejsca Spotkań Młodzieży (MSM), bo takiego miejsca we wsi brak, również dla dorosłych. Młodzież po lekcjach wraca do domu autobusem szkolnym i tam pozostaje do wieczora. Jeśli chcą pojechać do pobliskiego Ozorkowa, są zdani na rodziców, gdyż po godz. 15.00 nie ma połączenia autobusowego. MSM urządzimy w organistówce, którą ksiądz wyremontował i zgodził się udostępnić. MSM będzie otwarte parę godzin dziennie. Będzie tam Internet, napoje, bilard. Młodzież sama nim będzie zarządzać: chce tam założyć zespół, redagować gazetkę, uczestniczyć w warsztatach, organizować koncerty. Najważniejszym zadaniem w ramach MSM będzie doprowadzenie do powstania w Modlnej parku. Na terenie wsi istnieje obszar zielony – niegdyś park. Obecnie jest to zdewastowany teren w trakcie przejmowania przez gminę, lecz idzie to opornie. W ciągu 18 miesięcy trwania programu młodzież chce doprowadzić do otwarcia parku. Na nazwę parku ogłosimy konkurs.

Budżet projektu: 75 000 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Urban Forms w Celestynowie

Miejscowość: Celestynów

Ulica, nr domu i lokalu: Celestynów 8A

Kod pocztowy i Poczta: 95-035 Celestynów

Województwo: łódzkie

Powiat: zgierski

Adres strony internetowej: –

Załóż z nami Park

Modlna 42B, 95-035, Polska

Więcej