Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bądź aktywny! - 2010

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Dziecinowie

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych w sposób nowatorski na naszym terenie tzn. zwiększenie jej aktywności w podejmowaniu i realizacji samodzielnych inicjatyw prospołecznych, utworzenie Grupy Liderów,zwiększenie umiejętności: planowania, decyzyjności, rozpoznawania i rozwijania własnych pasji, i zainteresowań, kształtowanie twórczych postaw wpływających na środowisko lokalne.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio w projekcie udział weźmie 30 osób w wieku 13-19 lat, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym gminy Sobienie Jeziory oraz rozwijać
swoje zainteresowania i pasje. Są to osoby w wieku od 13 do 19 lat,
mieszkające na terenie gminy; w grupie znajdują się uczniowie
gimnazjum i szkół średnich.
Odbiorcy pośredni: społeczność lokalna.

Opis projektu:

Osią projektu jest wzbogacenie życia kulturalnego gminy, czyli stworzenie imprez cyklicznych pod postacią spotkań młodych ludzi z pasją i zainteresowaniami. Do gł. działań, opierających się na pracy zespołowej i metodzie projektu, należy: utworzenie Grupy Liderów (GL), zorganizowane warsztatów edukacji twórczej (cyklu wykładów i samodzielna praca w grupach pod kierunkiem liderów), koncerty, noce filmowe, recitale i wernisaże lokalnych artystów. Uczestnicy w ramach projektu będą przygotowywali prezentacje, których zwieńczeniem będzie impreza dla społeczności lokalnej „Tu i teraz”. Wymierny rezultat przedsięwzięcia to wydanie okolicznościowego folderu. W ramach projektu odbędą się spotkania z artystami ze świata kultury i lokalnymi autorytetami.

Budżet projektu: 68 770 zł

Dotacja: 36 700 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Dziecinowie

Miejscowość: Dziecinów

Ulica, nr domu i lokalu: Dziecinów 115

Kod pocztowy i Poczta: 08-443 Sobienie Jeziory

Województwo: mazowieckie

Powiat: otwocki

Adres strony internetowej: –

Bądź aktywny!

Dziecinów 153B, 08-443, Polska

Więcej