Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

AUTOPILOT – za sterami własnego życia! - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośników Pelpina, Pelpin

Cel:

Zwiększenie umiejętności młodzieży w zakresie budowania swojej pozycji w społeczności lokalnej poprzez warsztaty i szkolenia oraz zwiększenie wiary we własne możliwości przy budowaniu relacji z lokalnymi instytucjami, które pomogą młodzieży w realizacji działań, a jednocześnie przyczynią się do
zwiększenia możliwości młodzieży w zakresie otrzymywania wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

25 uczestników od 13 do 18 lat, wolontariusze 19 lat. Jest to młodzież z Miasta i Gminy Pelplin, ucząca się w różnych szkołach i różnych klasach. Uczniowie Ci mają zróżnicowaną sytuację materialna, osiągają również różne wyniki w szkole. Wiek uczestników mieści się w przedziale od 13 do 18 lat, w projekcie weźmie udział 5 wolontariuszy po 19 lat.

Opis projektu:

AUTOPILOT – za sterami własnego życia! – to projekt mający na celu zwiększenie u młodzieży możliwości pozyskiwania wsparcia społecznego oraz wiary we własne możliwości, poprzez realizację działań, których osią tematyczną będzie budowa własnego wizerunku, zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Metody pracy wykorzystywane przy realizacji działań, to kursy, zajęcia warsztatowe, wizyty studyjne, prace w grupach, prace indywidualne. W ramach projektu młodzież zostanie przejdzie kurs autoprezentacji, kurs szybkiego zapamiętywania, odbędą warsztaty fotograficzne oraz spotkanie ze stylistą i fryzjerem. Każde z działań będzie miało wpływ na realizację ostatniego przedsięwzięcie grupy projektowej. Głównym działaniem projektu będzie nakręcenie filmu o mieście Pelplin. Film będzie miał charakter promocyjny. Wykonany produkt młodzież zaprezentuje lokalnej społeczności na Gali filmowej, którą przygotuje wraz z partnerami projektu.

Budżet projektu: 80 500 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłośników Pelpina, Pelpin

Miejscowość: Pelplin

Ulica, nr domu i lokalu: Mestwina 4

Kod pocztowy i Poczta: 83-130 Pelpin

Województwo: pomorskie

Powiat: tczewski

Adres strony internetowej: http://www.smp.pelplin.prv.pl/

AUTOPILOT – za sterami własnego życia!

Mestwina 4, 83-130 Pelplin, Polska

Więcej